ANASAYFA OKUMA NOTLARI OKUMA NOTLARI
OKUMA NOTLARI
1

OKUMA NOTLARI

95
1

Eğer kalbinizde birikmiş cümleler, aklınızı işgal etmiş fikirler kağıda dökülmezse bir başkasına aktarılmazsa içten içe sizi çürütmeye başlar.
***
Mesele acıyı ortadan kaldırmak değil; asıl mesele acının sizi götüreceği sokaklarda en kadim yaralarınızla yüzleşmektir.

Tarık TUFAN

Yaratıcının insana sunduğu hayat ne kötü ne zor ne şer ne de anlamsızdır. Yaşamı zorlaştıran onu olduğu gibi, kendisini olduğu gibi kabul etmeyen narşistleşmiş benliktir. Hayattaki tüm kötülükler narşistleşmiş benliklerin ürünüdür.
***
Yıldızlar gece çıkıyor.Yıldızları görmek isteyen geceye razı olmalı.Hayatının yıldızlarına ulaşmak istiyorsan içindeki geceye razı olmalısın.

Mustafa ULUSOY

Göz açıldıkça ruh perdelenir.

Tevfik FİKRET

Ah! Eşyasını, çamaşırını modaya uydurup sırtındakileri değiştirirken ruhunu da birlikte değiştiren cemiyet! İnançlarını sahte bir hevesin mahmur görüntüsünde katlettiren insanlık…

Ahmet Günbay YILDIZ

En kötü karar hiç karar vermemekten daha iyidir sözü doğru değildir. Kötü karar verenin iyiyi bulması zordur; ama kararsızın iyiyi bulma ihtimali daha fazladır.

Emine ŞENLİKOĞLU

Allah’ın yarattığı hiçbir şeyi kötüleme. Peygamberimiz (asm) iyi olmayan bir yemeği dahi nimet olduğu için asla kötülemezdi. Canı çektiği zaman yer, canı çekmediğinde yemezdi.

İmam Gazali

Bazen bize ulaşan belalar tekâmül yolculuğunda birer sıçrama tahtasıdır. Onlara basmakla daha ileriye sıçrarız.

Kemal SAYAR

Hazırlayan: Nesibe Ersoylu

(95)

Yorum(1)

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir