AŞAĞIDA EĞER PROBLEMİNİZE ÇÖZÜM OLABİLECEK SORU YER ALMIYORSA, LÜTFEN İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİZE ULAŞTIRINIZ. EN KISA SÜREDE CEVAPLANACAKTIR.

Genç Yorum Dijital Platform'a nasıl üye olurum?
Genç Yorum Dijital Platform’da yer alan tüm yayınları okumak için yapmanız gereken tek şey üye olmak ve onları kredi kartınızla satın almak. Ana sayfadaki menü bölümünde "ÜYE OL" linkine tıklayarak, üyelik formunu doldurun ve Genç Yorum Dijital Platform’u keyifle keşfetmeye hazır olun.  Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra, üyelik bilgileriniz ile Genç Yorum Dijital Platform'a giriş yapabilir,  istediğiniz zaman istediğiniz yayınları okuyabilir, ihtiyaç duyduğunuzda üzerine notlar alabilir, saklamak istediklerinizi arşivleyebilirsiniz.

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?
Web sitemizin menü bölümünde yer alan üye girişi panelinin altındaki “Şifre hatırlatma” butonuna tıkladıktan sonra sisteme üye olduğunuz mail adresinizi girdiğinizde şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir.

Abone olduğum dergimi nasıl okurum?
Öncelikle yapmanız gereken web sitemizin sağ ütünden bulunan kullanıcı girişi bölümünden giriş yapmak. Bunun için üst kutucuğa e-postanızı, altındaki kutucuğa da şifrenizi girerek Tamam tuşuna basın. Eğer Tamam tuşunun hemen sağında bulunan "Beni hatırla" kutucuğunu da işaretlerseniz sitemizi her ziyaret edişinizde yeniden kullanıcı girişi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Tamam tuşuna bastıktan sonra sistem sizi tanıyacaktır. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra yine sağ üstte Hesabım linkini göreceksiniz. Buraya tıklayarak abone olduğunuz tüm dergileri görebilirsiniz.

Dergileri görüntüleyemiyorum.
Eğer Genç Yorum Dijital Platform sitesini ilk defa ziyaret ediyor, ilgili flash animasyonları ve dergi sayfasını göremiyorsanız bilgisayar sisteminizde kullandığınız flash eklentisinin düşük versiyonlu olma ihtimali vardır. Daha yüksek bir versiyonu yüklemek için lütfen Sistem Gereksinimleri sayfasına giderek kullandığınız işletim sistemi ile ilgili eklentiyi bilgisayarınıza indirmeyi deneyin. Sorununuz hala devam ediyorsa İletişim kısmındaki formu doldurarak yardım alabilirsiniz.

Önce Dene/Satın Al linklerim çalışmıyor.
Önce dene/ abone ol linklerine tıkladığınızda ilgili pop-upları göremiyorsanız browserınızın pop-up engelleyici özelliği aktif demektir. Genç Yorum Dijital Platform sayfalarındayken pop-up engelleyici özelliği kaldırmanız gerekmektedir.

Sitenize üye olmama rağmen neden bazı dergilerin hala 10. sayfasından sonrasını okuyamıyorum?
Öncelikle sisteme kullanıcı isminiz ve şifrenizle sağ üst köşesinde yer alan üye girişi yaptığınıza emin olun. Genç Yorum Dijital Platform'da derginin belirlenen tek bir sayısı hariç, diğerlerini okumak ve abone olmak ücrete tabidir.  Normal üyeliğinizle web sitemizin sağ üst köşesinde bulunan üyelik bölümünden kullanıcı girişi yaptığınızda Hesabım kısmında göreceğiniz, ücretsiz olarak belirlenen dergiyi okuyabiliriniz. Diğer dergilerde ise satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Satın almadığınız dergilerin ise sadece tanıtım amacıyla ilk 10 sayfasını okuyabilmektesiniz. Her Genç Yorum Dijital Platform'a girişinizde yeniden kullanıcı isim ve şifresi girmek istemiyorsanız TAMAM butonunun yanında bulunan "beni hatırla" kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Sitenize üye oldum fakat aktivasyon maili elime ulaşmadı.
Aktivasyon kodları bazen junk mail klasörüne düşebiliyor. Ya da web sunucunuz tarafından spam olarak algılanabiliyor. Bundan dolayı aktivasyon mailinizi göremiyorsanız junk mail kutunuzu ya da spam uyarılı maillerinizi de kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hala aktivasyon maili elinize ulaşmadıysa iletşim formunu doldurarak yardım alabilirsiniz.

Şifre hatırlatma" yaptım fakat şifrem bana ulaşmadı?
Şifre hatırlatma mailleri bazen junk mail klasörüne düşebiliyor. Ya da web sunucunuz tarafından spam olarak algılanabiliyor. Bundan dolayı şifre hatırlatma mailinizi göremiyorsanız junk maili kutunuzu ya da spam uyarılı maillerinizi de kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hala şifre hatırlatma maili elinize ulaşmadıysa iletişim formunu doldurarak yardım alabilirsiniz.

Windows dışındaki işletim sistemlerinde de Genç Yaklaşım Dijital Platform’da yer alan dergileri okuyabilir miyim?
Evet. Detaylı bilgiyi Sistem Gereksinimleri sayfasından alabilirsiniz.

Dergi sayfaları çok yavaş çevriliyor. Ne yapmam gerekiyor?
Dergileri ve içindeki animasyonları rahatça görüntülemek, dergi sayfalarını çevirmek için bilgisayar sisteminizin ihtiyacı olan minimum konfigürasyon, gerek web siteminizin Sistem Gereksinimleri linkinde detaylı olarak belirtilmiştir. Eğer sayfa çevirmede sorun yaşıyorsanız dergi altında gördüğünüz indeks ikonlarına tıklayarak sayfa çevirme efektini görüntülemeden ilerleyebilirsiniz.

Dergi sayfaları yüklenirken bir süre sonra yüklenmemeye başladı. Neden?
Bunun birkaç nedeni olabilir. Sisteme kullanıcı girişi yaptıktan (login) sonra okumaya uzun bir sure ara verildiyse, sistemden düşmüş olabilirsiniz (logoff). Bunun için tekrar üye girişi yapıp derginizi okumayı deneyin. Başka bir neden ise İnternet bağlantınızla ilgili bir problem olabilir. Lütfen İnternet bağlantınızı yeniden test ederek ve yeniden login olarak derginizi okumayı deneyin.

“Beni Hatırla” kutucuğu ne işe yarıyor?
Genç Yorum Dijital Platform’u her ziyaret edişinizde kullanıcı isim ve şifrenizi girmeden sistemin sizi tanımasını sağlar. Eğer bilgisayarınızı kullanan bir başkası yoksa ya da diğer kullanıcılarla dergilerinizi paylaşmakta bir sorun görmüyorsanız “Beni Hatırla” kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.
 

Diğer çok sorulan sorular zamanla ilave edilecektir.