Acil kanat aranıyor! – Her yönden kazandıran “dönüşüm”

Her yönden kazandıran “dönüşüm”

Gittikçe ciddileşen çevre sorunlarıyla karşı karşıyayken, geri dönüşüm konusunun önemini artık az çok biliyoruz. Ancak hâlâ bu konuda yeterli farkındalığa ulaşmış ve bir geri dönüşüm kültürü oluşturabilmiş değiliz. Bu bilincin oluşturulabilmesi için bir yeni çalışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bu sene hayata geçirilmesi beklenen projeye göre, otomatlar aracılığıyla geri dönüşüme verdiğiniz atıkların bedeli İstanbulkart’ınıza yüklenecek. Daha çok insanı geri dönüşüme teşvik edeceğini düşündüğüm bu çalışmanın benzerlerini, yakın gelecekte başka yerlerde de görmek istemez miydik! Bunu faydalı bulduğum için memleketimdeki belediyenin iletişim kanallarını araştırdım, belediyeye ve belediye başkanına e-posta göndererek benzer projeleri görmek istediğimi anlattım. Madem güzel bir şey var, kendimize saklamamak lâzım.

Acil kanat aranıyor!

Hiç, bir kelebeğe ameliyat yapıldığını duydunuz mu? Romy McCloskey adlı kostüm tasarımcısı ve nakışçı, yetiştirdiği kral kelebeklerinden biri kusurlu doğduğunda onu iyileştirmek için bir ameliyat yapmaya karar vermiş! Kanatlarından biri yırtık doğan kelebeğini ameliyat etmek için elindeki malzemelerle bir operasyon masası hazırlamış ve ince nakış işlemeye alışık sabit elleriyle bir cerrah gibi çalışmaya başlamış. Birkaç gün önce ölen başka bir kelebeğinin kanadını ona nakletmiş ve bir gün evde dinlenmesini sağlamış. Ertesi gün bahçeye çıkarmış ve neyse ki kelebek artık uçabiliyormuş. Operasyon tamam!

BENZER KONUDA MAKALELER:

Barış Özcan – 4Ocean Barış Özcan Son birkaç senedir Youtube'da çokça Türkçe içerik üretilmeye başlandı. Yüzlerce Youtuber'dan çeşit çeşit videolar izlemek mümkün. Karşısında kolayca saatler geçirebildiğimiz bu video âleminde de asıl mesele vaktimizi neye harcadığımız ...

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*